• BIST 96.455
  • Altın 222,078
  • Dolar 5,6626
  • Euro 6,5275
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 18 °C

Yüksek Seviyeli Teknolojiler Üretim Sürecini Değiştiriyor!

Yüksek Seviyeli Teknolojiler Üretim Sürecini Değiştiriyor!
İmalat şirketleri geleneksel olarak, akıllı robotlar, dronlar, sensör teknolojisi, yapay zeka, nanoteknoloji ve 3D baskı gibi dijital teknolojilerin ortaya çıkışına tepki göstermekte yavaş olmuştur.

İmalat şirketleri geleneksel olarak, akıllı robotlar, dronlar, sensör teknolojisi, yapay zeka, nanoteknoloji ve 3D baskı gibi dijital teknolojilerin ortaya çıkışına tepki göstermekte yavaş olmuştur. Endüstri 4.0 imalatını değiştirdi. Endüstri 4.0, yüksek seviyede, tüm ekipmanların çevrim içi olduğu birbirine bağlı fabrikanın vizyonunu temsil etmekte ve bir şekilde kendi kararlarını verme konusunda da akıllı ve yeteneklidir.

Bağlı cihazlardaki ve platformlardaki patlama, saha cihazlarından gelen verilerin bolluğu ve hızla değişen teknoloji ortamı ile birleşerek, şirketlerin ürün ve hizmetlerini hızla adapte etmelerini ve fiziksel dünyadan dijital dünyaya geçmelerini zorunlu hale getirdi. Bugün, seri üretimden kitlesel kişiselleştirme ile karakterize edilen bir sanayiye dönüşüyor. Doğru ürünler için doğru ürünlerin doğru kişiye ulaştırılması gerekmediği gibi, ürünlerin nasıl tasarlandığı ve sunulduğu süreci de yeni bir sofistike seviyesinde olmalıdır.

Dijitalleştirmenin İlk Adımı

Ar-Ge, tedarik, üretim, depolama, lojistik ve pazarlamadan satış ve hizmete kadar tüm sistemlerin mevcut durumunu analiz etmektir. Sayısallaştırma üretim etkilerin operasyonlarının her yönü ve tedarik zinciri. Ekipman tasarımı ile başlar ve ürün tasarımı, üretim süreci iyileştirme ve sonuçta son kullanıcı deneyimini izleme ve geliştirme yoluyla devam eder. Dijital dönüşüm, üreticilerin coğrafyada işbirliği yaparak buluttaki ürün ve mühendislik tasarım özelliklerini paylaşma ve yönetme biçiminde devrim yaratıyor. Bir atölyede ekipmanın çalışması söz konusu olduğunda, durma süresi ve güvenilirlik önemlidir.

Büyük bilgi analiz yöneticilerin ve operatörlerin, işletme genelinde ihtiyaç duydukları şekilde makineleri ayarlamasını sağlayan operasyon, üretim, envanter ve diğer kaliteli verilere hızlı ve kolay erişim sunar. Ham maddelerin kullanıldığı, denetlendiği, üretildiği ve entegre edildiği, ürün kalitesini gerçekten belirlediği için kalite ve verim doğrudan üretim süreçleriyle ilgilidir. Biliş-sel hesaplama, üreticilerin kalite sorunlarını daha verimli bir şekilde tanımlamasına, üretim verimini artırmasına ve servis ve garanti maliyetlerine yol açan sorunları azaltmasına yardımcı olur.

Daha Akıllı Kaynak Ve Tedarik Zinciri Optimizasyonu Stratejilerinin Uygulanması

Enerji tüketimi, işçi güvenliği ve çalışan kaynakları verimliliği gibi kaynakların maliyet verimliliğini artırır.

Hizmet mükemmelliği aynı zamanda bir üretim şirketinin dijital dönüşüm stratejisinin önemli bir unsurudur. Bağlı cihazlar ve nesnelerin interneti, satış sonrası servisin nasıl sunulduğunu değiştiriyor. Endüstriyel ekipman, elektrik üretimi ve HVAC sağlayıcıları gibi sektörlerden birkaç örnek: Servis bildirimlerini zorla. Varlık sağlığınız nasıl? Varlık kullanımınız nasıl? Tahmini / önleyici bakım. Arıza yardımı. Kullanım bazlı faturalandırma. Yedek parça yerine getirilmesi

General Electric'in jet motorları, kullanımı ve durumu bildirmek ve olası arızaları tahmin etmeye yardımcı olmak için bulut tabanlı hizmetleri, analizleri ve çevrim içi sensörleri birleştirir. Sonuç, daha iyi çalışma süresi ve daha düşük sahip olma maliyeti. Prototip'leme için ek üretim (3D yazıcılar), tasarım sürecindeki yineleme döngülerini kısaltmaya yardımcı olur ve yeniliği değere dönüştürmeye yardımcı olur. 3D baskı, özelleştirilmiş ürünlerin düşük hacimli ticari imalatında da hızla artmaktadır. Forklift, depolama rafları ve üretim ekipmanları ile entegre edilmiş akıllı makineler , özerk kararlar alabilir ve malzeme yenileme, tetik üretimini ve daha fazlasını yapmak için birbirleriyle iletişim kurabilir. Endüstri 4.0, üreticilerin müşteri taleplerine daha iyi tepki verebilen daha esnek üretim süreçlerine sahip olmalarını sağlar.

Bu haber toplam 677 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Haber Emek | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (312) 356 87 98 Faks : 0 (312) 356 87 41