• BIST 90.186
  • Altın 214,616
  • Dolar 5,3410
  • Euro 6,0849
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 10 °C

Sayıştay 45 Denetçi Yardımcısı Alımı Yapacak

Sayıştay 45 Denetçi Yardımcısı Alımı Yapacak
Sayıştay tarafından belirlenen ilana göre 45 kamu personeli alımı yapacak. Buna göre ÖYSM tarafından gerçekleştirilecek başvurular sonucunda 45 Denetçi Yardımcısı alımı yapacak.

Sayıştay personel ihtiyacını tamamlamak ve eksik olan görevlerde değerlendirmek için 45 kamu personeli alımı yapacağını bildirmişti. Devlet Personel Başkanlığı İnternet sitesinde yayınlanan alım ilanına göre Sayıştay Başkanlığında görevlendirilecek olan personelin detayları ve alınacak personel ilanı yayınlandı.

Bu ilan doğrultusunda personel alımı için başvuruların ne zaman yapılacağı merak konusu olmuş iken, Sayıştay başvuruları ne zaman yapılacak? Kimler başvuru yapabilir? Başvuru da istenen özel şartlar bulunuyor mu? Bu sorular doğrultusunda yer alan Sayıştay Başkanlığının yayınlandığı personel alım ilanı tüm detayları haberemek.com ekibi olarak ziyaretçilerimiz ile paylaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

Bu alım ilanı doğrultusunda başvuru yapacak olan adaylarda bazı kriterler aranmaktadır. Bu aradığı kriterler dışında başvuru yapan kişilerin başvuruları iptal edilecektir. Bu sebeple başvuru kriterlerini iyi inceleyerek bu şartları sağlayıp ona göre başvuru yapmanız gerekmektedir. Devlet Kamu Personeli ilanında yayınlanan bilgilendirmeye göre şöyle ki "657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel nitelikleri taşımak, Eleme sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1983 ve daha sonra doğmuş olmak), Sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu bulunmamak" şartlarını içeren adayların başvuru yapmaları gerekmektedir.x

BAŞVURU DETAYLARI

Sayıştay tarafından alınacak olan 45 Denetçi Yardımcısı alım ilanına göre başvurular 18 Nisan 2018 tarihinde başlayacaktır. Başvuru tarihinden itibaren 24 Nisan 2018 tarihine kadar başvuru işlemleri aktif olacak ve bu tarihler arasında kriterleri sağlayan adayların başvuru yapmaları sağlanacaktır. Başvurular ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme merkezi tarafından başvurular alınacaktır. Bu başvuru işlemlerini ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi olan ais.osym.gov.tr adresinde açılacak olan ilan edilerek başvurular ÖSYM tarafından alınacaktır.

Bu haber toplam 1190 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Haber Emek | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (312) 356 87 98 Faks : 0 (312) 356 87 41